facebook

Usługi specjalne

  • Osteopatia
Osteopatia jest metodą, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych. Traktuje ona ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym, zakłada ona, że organizm ludzki posiada zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy. Leczenie osteopatyczne jest więc ściśle powiązane z indukcją tychże mechanizmów. Jednak leczenie aby było skuteczne, osteopata najpierw szuka przyczyny danej dolegliwości i następnie leczy, lub jeśli przyczyna będzie wskazywała na problem natury internistycznej wysyła do lekarza innej specjalizacji. Podejście osteopaty, który patrzy na ciało jako na całość, oraz szuka przyczyny sprawia, że osteopaci są najskuteczniejszą specjalizacją w branży medycznej która zajmuje się usuwaniem bólu. Efekty ich pracy są tak duże, że w krajach Europy zachodniej, dyplomowany osteopata (D.O.) jest uprawniony do przyjmowania i leczenia pacjentów, jako specjalista pierwszego kontaktu, wykonując wolny zawód, w ramach prywatnej praktyki (np. we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii i innych).
  • Dietoterapia
Odżywianie to jeden z ważniejszych elementów życia każdego człowieka. Niestety nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna, dopóki nie pojawią się pewne dysfunkcje chorobowe na tym tle. Mało kto wiąże swoje dolegliwości z błędami popełnionymi w sposobie żywienia i zaniedbaniem własnego organizmu.
Postęp w dziedzinie wiedzy na temat roli żywienia w zdrowiu i chorobie człowieka związany jest z rozwojem wielu dziedzin nauki, takich jak: biochemia fizjologia czy genetyka. Odpowiednie postępowanie dietetyczne jest niejednokrotnie integralnym, a nawet wyłącznym elementem terapii wielu jednostek chorobowych.
  • Dermatologia
Problemy ze skórą są bardzo powszechne w naszym społeczeństwie, ponieważ otaczające nas środowisko zmienia się w zastraszającym tempie, a nasz organizm nie nadążą za tymi zmianami. Dermatologia zajmuję się badaniem chorób skóry i poszukiwaniem ich przyczyny, ponieważ każdemu z nas zależy na tym by jego skóra była w jak najlepszej kondycji. W przypadku wystąpienia niepokojących zmian skórnych lekarz dermatolog stara się znaleźć przyczynę. Niestety nie zawsze jest to łatwe, gdyż przyczyny mają różną genezę - genetyka, środowisko, stan fizjologiczny itp.
  • Cosmolifting Japoński
Naturalna, nieinwazyjna metoda odmładzania twarzy, która bazuje na elementach refleksologii, drenażu limfatycznym i głębokim masażu mięśni twarzy. Oprócz widocznego efektu poprawy wyglądu, terapia niweluje napięcia, wprowadza pacjenta w głęboki relaks i działa pozytywnie na cały organizm.
  • Refleksologia stóp
Leczniczy masaż stóp polegajacy na uciskaniu określonych punktów odruchowych- receptorów znajdujących się na stopach, które mają bezpośrednie powiązanie z narządami wewnętrznymi, gruczołami i innymi częściami ciała. Masaż wpływa na cały organizm, powoduje głęboki relaks, poprawę krążenia, usuwanie złogów i toksyn, poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu.
  • Fizjoterapia
Konfucjusz w swym systemie filozoficznym zwrócił uwagę na związek między odpowiednim ułożeniem ciała a uzyskiwanymi efektami profilaktycznymi i leczniczymi. Także starohinduska joga widziała w ćwiczeniach gimnastycznych i oddechowych środek do osiągnięcia równowagi psychofizycznej i lepszej wydolności organizmu.
Bez fizjoterapii, rehabilitacja byłaby bardzo trudna. Odpowiednie pobudzanie mięśni pomaga w powrocie do zdrowia, zwiększa sprawność i zakres ruchu, zwalcza ból i stan zapalny oraz usprawnia czynności poszczególnych narządów. Dzięki fizjoterapii procesy gojenia przebiegają znacznie szybciej i sprawniej, ponieważ przywracana jest odpowiednia długość i elastyczność tkanek. Należy pamiętać, że fizykoterapia jest skuteczna zarówno jako terapia wspomagająca, jak również jako wiodąca forma leczenia.
Wszelkie prawa zastrzeżone - INSTYTUT VITA LONGA